Просвітницька діяльність

15.09.2017 року команда фахівців ЗНЗ № 55, батьки, консультант ЛМПМПК Ж. Катерняк працювали над індивідуальною програмою розвитку для учнів 1 та 5 класів, що навчаються на інклюзивній формі навчання.До уваги педагогів! 
Впродовж 01.06.2016 - 03.06.2016 року в приміщенні СЗШ №34 м.Львова проводитиметься практичний тренінг з організації інклюзивного навчання сліпих дітей у загальноосвітніх навчальних закладах. Тренінг проводитимуть психолог Львівської міської психолого-медико-педагогічної консультації Ж.М. Катерняк, керівник Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету "Львівська політехніка" О.З. Потимко, вчитель-методист Великолюбінської загальноосвітньої школи I - III ступенів Г.М. Ліщинська.
Початок тренінгу об 11.00.


У травні 2016 року у м. Рівне на базі Клеванської СЗШІ для дітей з вадами зору відбувся науково-практичний семінар на тему : «Організація інклюзивного навчання сліпих дітей у загальноосвітньому навчальному закладі». У проведенні семінару взяла участь консультант ЛМПМПК – Катерняк Ж.М. 11 травня семінар був проведений для консультантів ПМПК, спеціалістів обласного управління освіти, дитячих офтальмологів, тифлопедагогів, вихователів ДНЗ№35. 12 травня – для батьків дітей з вадами зору, вчителів ЗНЗ м. Рівного і Рівненської області, тифлопедагогів Клеванської СЗШІ, ГОІ. Результатом семінару є організація інклюзивного навчання для двох сліпих дітей м. Рівне та Рівненської області.
12 квітня 2016 року на базі СЗШ «Надія» відбувся майстер-клас для заступників директорів, які відповідають за впровадження інклюзивного навчання. Присутнім було надано чіткі теоретичні та практичні рекомендації щодо ведення документації, фінансових питань тощо. У майстер-класі прийняли участь завідувач ЛМПМПК Ярова М.З. та консультант ЛМПМПК Катерняк Ж.М.


  26.02.2016 року на теренах СЗШ №43 о 11.00 годині консультанти ЛМПМПК - Боруца О.А. та Міндюк О.Я. взяли участь в методоб'єднанні соціальних педагогів Шевченківського району на тему : «Соціально-психологічний супровід дітей схильних до девіантної поведінки. Психологічні розлади в підлітковому віці». Консультантами ПМПК були висвітлені такі питання : «Девіантна поведінка у підлітковому віці. Ефективні прийоми виховного впливу», « Розлади поведінки у дітей та підлітків».
На методоб'єднанні були присутні 15 соціальних педагогів Шевченківського району.

26.02.2016 року на теренах СЗШ №43 о 11.00. відбудеться методоб'єднання на тему : "Соціально-психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах навчального закладу". Запрошено консультанта ЛМПМПК О.Боруцу для висвітлення питання : "Девіантна поведінка у дітей шкільного віку. Ефективні способи виховного впливу".

4 листопада 2015 року на теренах СЗШ №65 м. Львова відбувся семінар для практичних психологів Залізничного району - «Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами». Консультантами ЛМПМПК були розкриті такі питання: «Діти з затримкою психічного розвитку. Шляхи відновлення» (Боруца О. А.), «Порушення мовлення у дітей» (Репетило Н. М.), «Психолого-педагогічні аспекти дітей з розумовою відсталістю (порівняльна характеристика дітей із ЗПР та РВ)» (Колос Н.В.) 

8 та 9 жовтня 2015 року завідувач ЛМПМПК Ярова М.З. взяла участь у проведенні курсів підвищення кваліфікації для асистентів вчителів в інклюзивній школі, де висвітила питання "Психолого-медико-педагогічний супровід в інклюзивному просторі".

18-19 вересня 2015 року у м. Львові Всеукраїнська громадська організація «Наукове товариство інвалідів «Інститут соціальної політики» на базі Міжнародного центру правових та історико-політичних досліджень країн Центрально-Східної Європи Київського університету права НАН України провела всеукраїнський семінар на тему:
«Роль навчально-реабілітаційних центрів у створенні регіонального та корекційно-реабілітаційного освітнього простору для дітей з особливими освітніми потребами».
Семінар пройшов за підтримки Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Фонду соціального захисту інвалідів України, Київського університету права НАНУ, кафедри ортопедагогіки та реабілітології Інституту корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова.
Метою семінар було:
підвищення компетентності фахівців з освіти та реабілітації дітей з обмеженнями життєдіяльності; підвищення компетентності батьків дітей з обмеженнями життєдіяльності щодо роботи різних навчально-реабілітаційних центрів у створенні регіонального та корекційно-реабілітаційного освітнього простору для дітей з особливими освітніми потребами;
обмін досвідом у практичній роботі з проблем роботи з дітьми з обмеженнями життєдіяльності;
здійснення порівняльного аналізу соціально-правового забезпечення, освіти та реабілітації дітей та дорослих з інвалідністю в країнах Центрально-Східної Європи (законодавство, правовий захист, спеціальна освіта, інклюзивна освіта, соціальна реабілітація, професійна реабілітація, працевлаштування осіб з інвалідністю) і започаткування нових міжнародних проектів та досліджень у цій сфері.
Учасниками всеукраїнського семінару стали:
члени ВГО «НТІ «Інститут соціальної політики», батьки дітей-інвалідів та фахівці громадських організацій інвалідів та громадських організацій, що опікуються такими дітьми; фахівці навчально-реабілітаційних закладів, що працюють у сфері реабілітації інвалідів, реабілітологи та освітяни з інвалідністю; 
фахівці з соціальної реабілітації та соціально-правового захисту осіб з інвалідністю; юристи; представники державних організацій;
психологи, психіатри, соціальні педагоги, соціальні працівники, вчителі-дефектологи, вчителі початкових класів, вчителі-логопеди, студенти вищих навчальних закладів.
Відкрив семінар з вітальним словом до його учасників:
Шевцов Андрій Гаррійович, доктор педагогічних наук, професор, начальник Управління ліцензування, акредитації та нострифікації Міністерства освіти і науки України, президент ВГО «Наукове товариство інвалідів «Інститут соціальної політики» (м. Київ).
Також з вітальними словами до учасників семінару звернулися:
Бошицький Юрій Ладиславович, ректор Київського університету права НАН України, професор, заслужений юрист України;
Литвин Микола Романович, доктор історичних наук, професор, директор Інституту українознавства ім. І.Крип'якевича Національної академії наук України.
Учасники семінару заслухали доповіді з актуальних питань щодо теми семінару:
Шевцова Андрія, доктора педагогічних наук, професора, начальника Управління ліцензування, акредитації та нострифікації Міністерства освіти і науки України щодо концептуальних засад створення регіонального освітньо-реабілітаційного простору у розвитку дітей з обмеженнями життєдіяльності;
Ярову Марту, завідувача Львівської МПМПК щодо ролі Львівської ПМПК у створенні передумов для забезпечення освітнього простору для дітей з особливими освітніми потребами;
Ільїну Оксану, старшого викладача кафедри ортопедагогіки та реабілітології Національного педагогічного університету ім. М.Драгоманова щодо проблем психологічної підготовки корекційних педагогів у роботі з дітьми з порушеним розвитком;
Армаш Надію, д.ю.н., доцента, в.о. завідувача кафедри конституційного, адміністративного, господарського права та процесу Київського університету права НАН України щодо правових питань, Біленчука Петра, доцента, к.ю.н., професора кафедри кримінального права та процесу Київського університету права, Петрачковича, к.ю.н., доцента кафедри цивільного та трудового права Київського університету права щодо особливостей застосування права соціального забезпечення у сфері захисту дітей-інвалідів.
На семінарі були обговорені шляхи розв’язання проблем у процесі створення регіонального та корекційно-реабілітаційного освітнього простору для дітей з особливими освітніми потребами. Учасники семінару зголосилися у тому, що вирішення цих проблем можливо тільки через комплексне поєднання зусиль державних та недержавних органів соціальної сфери, реабілітаційних центрів, навчальних закладів, громадських організацій інвалідів тощо. Виявлена думка про необхідність юридичної підтримки у вирішенні питань щодо забезпечення фінансування законодавчих документів, ратифікованих, задекларованих Україною та прийнятих в часи її незалежності щодо виховання, навчання та професійної освіти осіб з порушеннями психофізичного розвитку. Проголошувалась необхідність подальшого визнання громадських організацій (які займаються корекційно-реабілітаційним напрямком роботи з особами з порушенням життєдіяльності) на державному рівні як повноцінних учасників державотворчого процесу, врахування їх досвіду, залучення їх до співпраці.10-12 вересня 2015 року у м. Луцьк відбувся міжрегіональний науково-методичний семінар «Завдання ПМПК та роль ГОІ в оптимізації спеціальної освіти та впровадження інклюзивного навчання в умовах сучасного громадянського суспільства».

Консультант ЛМПМПК Ж. Катерняк провела практичний тифлотренінг «Організація інклюзивного навчання та психологічний супровід незрячих дітей у загальноосвітньому навчальному закладі».

9 червня 2015 року на базі Львівської міської психолого-медико-педагогічної консультація відбувся навчально-практичний семінар «Інклюзивна (інтеграційна) освіта в навчально-виховному процесі» для педагогічних працівників середньої загальноосвітньої школи № 60 м. Львова.
Основною метою семінару була розробка індивідуальної програми розвитку дітей, які навчаються за інклюзивною формою.

08.05.2015 року на базі СЗШ №23 м. Львова відбувся семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів Шевченківського району на тему «Діяльність навчального закладу в умовах розбудови інклюзивної освіти».Завідувач ЛМПМПК М. Ярова та консультант ЛМПМПК О. Боруца висвітлили питання «Психолого-педагогічний супровід в інклюзивному просторі».


8 квітня 2015 року в Класичній гімназії при ЛНУ ім.Івана Франка відбудеться семінар-практикум для практичних психологів та соціальних педагогів на тему : «Гіпердинамічний синдром :міфи та реальність».


03 квітня 2015 року Львівська міська ПМПК взяла участь у проведенні курсів для асистентів вчителів в інклюзивній школі, на тему: «Психолого-медико-педагогічний супровід в інклюзивному просторі».

1 квітня 2015 року на базі спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат Марії Покрови І-ІІІ ст. відбувся обласний семінар для завідувачів Р(М)ПМПК на тему: «Особливості корекційного навчання дітей, які мають порушення слуху, в умовах загальноосвітніх навчальних закладах».

У неділю, 29.03.2015 року, у Першому українському театрі для дітей та юнацтва відбулася вистава з тифлокоментарем, за участю – Л. Шкап'як і Т. Сторожук.
Психолого-педагогічний супровід надала консультант ЛМПМПК – Ж. Катерняк.


У місті Сколе, 24 березня 2015 року, відбулася нарада-семінар голів Р(М)ПМПК на тему: «Комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами». Участь взяла завідувач ЛМПМПК – Ярова М.З.
До уваги керівників навчальних закладів!

Список дітей, яким рекомендовано психолого – педагогічне вивчення у Львівській міській психолого-медико-педагогічній консультації    (дата/місяць)      2015р.
№ з/п
Прізвище, ім’я,
по батькові дитини
Дата народження, вік дитини на даний час
Місце навчання, клас
Вивчення первинне чи повторне
№ витягу, ким виданий (при повторному вивченні)
Види порушення у дитини
Соціальний статус
1
2
3
4
5
6
7
8Примітка: список дітей подається в електронному варіанті ( lmpmpk@gmail.com) в Львівську міську ПМПК за 5-10 днів до засідання, яке проводиться згідно з графіком.

17 березня 2015 завідувач ЛМПМПК М.З. Ярова взяла участь в засіданні круглого столу» з питань обміну досвіду інклюзивної форми навчання в ЗНЗ Львівської та Миколаївської областей.25.02.2015 р. в приміщенні Історичного музею пл.Ринок 6 відбулося вручення сертифікатів акторам театрів Львівської області і подяк тренерам (серед яких психолог ЛМПМПК Ж.Катерняк), які взяли участь у навчальному курсі з аудіодискрипції динамічних візуальних творів для глядачів з глибокими вадами зору "Аудіодискрипція візуальних творів".

  

19.02.2015 р. на Львівському обласному радіо відбулася радіопередача «Територія доброти» . Участь прийняла – консультант ЛМПМПК Катерняк Ж. М.


19.02.2015 року на базі СЗШ № 55 відбувся семінар практичних психологів та соціальних педагогів шкіл Франківського району м. Львова, на тему: 

«Соціально-психологічні проблеми насильства у сучасному світі». У ньому прийняли участь консультанти ЛМПМПК – О. Боруца та О. Міндюк.  
19.02.2015р. на базі СЗШ №55 відбудеться навчально-практичний семінар «Соціально-психологічні проблеми насильства в сучасному суспільстві» для педагогів, практичних психологів та соціальних педагогів в рамках всеукраїнської програми «Стоп насильство».
З 9 лютого 2015 року у Львові розпочалися перші в Україні навчальні курси з аудіодискрипції динамічних візуальних творів для незрячих глядачів. Курси провдитимуть О. Бонковська – актриса Національного театру ім. М. Заньковецької, Ж. Катерняк – психолог Львівської міської ПМПК, і О. Потимко – експерт з питань доступності життєвого простору для незрячих і слабозорих осіб.
23.12.2014 р. в приміщенні органного залу відбувся концерт органної музики "У передчутті Різдва" 
За сприяння ЛМПМПК - серед глядачів -  учні КЗ ЛОР Львівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ст. №100.

11-12.12. 2014 р. на базі Черкаської спеціальної школи-інтернат І-ІІІ ст. ЧОР  та
15-16.12. 2014 р. на базі Дніпропетровської обласної ПМПК відбулися семінари-практикуми на тему: "Інклюзивне навчання сліпої дитини в загальноосвітньому навчальному закладі".
Організатори семінару - Українська спілка інвалідів, ЛМПМПК, ЗОШ смт. Любінь Великий.

Семінар провели: Потимко О.З.- кандидат історичних наук, керівник ресурсного центру Львівської Політехніки;

Катерняк Ж.М. - практичний психолог, консультант ЛМПМПК;

Ліщинська Г. М. - вчитель-методист ЗОШ смт. Любінь Великий.
11 листопада 2014 року об 11 годині в театрі ім. М. Заньковецької вперше в Україні відбулася вистава з тифлокоментарем для незрячих глядачів "Сватання на Гончарівці"
Автор ідеї - О. Потимко - голова "Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами".
Тифлокоментар - Народна артистка України - О.Бунковська.
Консультує ЛМПМПК


Комплекс семінарів  із циклу “ Девіантна поведінка ”
 • Девіантна поведінка та агресивність у дітей шкільного віку.
 • Організація  виховної роботи з дітьми даної категорії.
 • Саморуйнуюча (аутодеструктивна) поведінка у дітей шкільного віку.
 • Організація  виховної роботи з дітьми даної категорії.
 • Антисоціальна (деліквентна) поведінка у дітей шкільного віку. 
 • Інклюзивна  освіта.
Навчально-практичні семінари
 • Нормативно-правова база з питань роботи ПМПК. Інклюзивна освіта - шлях  до активного суспільного життя дітей з особливими потребами.
 • Психологічна допомога батькам у вихованні дітей з порушеннями розвитку.
 • Конкуренція  в сім'ї.
 • Дитячий аутизм. Погляд з середини.
 •  Дитина з вадами слуху в дошкільному навчальному закладі.
 •  Вікові кризи. Як допомогти в цей період.
 •  Готовність до школи : емоційна та психологічна

       Всеукраїнська програма “ Стоп насильству ”
 • Насильство – юридична та психологічна сторона.
 • Запобігання насильству.

 Навчальний семінар для заступників директорів із виховної роботи закладів освіти м. Львова на тему: «Девіантна поведінка та агресивність у дітей шкільного віку. Організація виховної роботи з дітьми даної категорії» із циклу «Девіантна поведінка».
Навчальний семінар для заступників директорів із виховної роботи закладів освіти м. Львова на тему: «Антисоціальна (делінквентна) поведінка у дітей шкільного віку. Інклюзивна освіта»

Навчально-практичний семінар для вчителів-логопедів на тему: “Нормативно-правова база з питань роботи ПМПК. Інклюзивна освіта – шлях до активного суспільного життя дітей з особливими потребами”

Дозвілля для дітей з особливими освітніми потребами на тему: “В гостях у Курочки Ряби”
Семінар для вчителів-логопедів ДНЗ м. Львова,  на тему: «Діти з особливими освітніми потребами у ДНЗ»
Семінар для лікарів-офтальмологів, на тему : «Освітні можливості та використання сучасних інформаційних технологій для дітей з вадами зору»
Семінар для соціальних педагогів, на тему : «Профілактика та подолання емоційного вигорання у педагогів»;

Семінар для вихователів школи-інтернату для сліпих дітей, на тему : «Коментар мультфільмів для сліпих дітей».

Участь у передачі «Подаруй надію»
Посадка малинової алеї в спеціальній загальноосвітній школі №104 

Упорядковано:
І.    Методичні рекомендації для організації роботи з дітьми з девіантною поведінкою та консультативної роботи з батьками :
- супровідний матеріал до семінару  “Девіантна поведінка у дітей шкільного віку” ;
 - супровідний матеріал до семінару “Саморуйнуюча  поведінка у дітей шкільного віку”.
ІІ.   Збірник  “Громадські організації м. Львова”

ІІІ. «Порадник для батьків»

Корекційно-розвиткова робота в Львівський міській ПМПК2 коментарі:

 1. Я хочу поділитися свідченням того, як послуга фінансування Le_Meridian допомогла мені отримати кредит у розмірі 2 000 000,00 доларів США для фінансування мого проекту ферми марихуани, я дуже вдячний і пообіцяв поділитися цією законною компанією з фінансування для всіх, хто шукає спосіб розширити свій бізнес project.the company - компанія, що фінансує. Кожен, хто шукає фінансової підтримки, повинен зв’язатися з ними на адресу lfdsloans@outlook.com Або lfdsloans@lemeridianfds.com Містер Бенджамін також на WhatsApp 1-989-394-3740, щоб полегшити справи будь-якому заявнику.

  ВідповістиВидалити
 2. Прывітанне, я Хелена Хуліё з Эквадора, хачу пагаварыць пра спадара Бенджаміна на гэтую тэму. аказвае мне фінансавую падтрымку, калі ўвесь банк у маім горадзе адмовіўся ад маёй просьбы прадаставіць мне крэдыт у 500 000,00 долараў, я паспрабаваў усё магчымае, каб атрымаць пазыку ў маіх банкаў тут, у Эквадоры, але ўсе яны адхілілі мяне, таму што мой крэдыт быў невялікім, але з Божай ласкай я даведаўся пра містэра Бенджаміна, таму вырашыў паспрабаваць падаць заяўку на крэдыт. Бог жадае, каб яны выдалі мне крэдыт у памеры 500 000,00 долараў на просьбу аб пазыцы, якую мае банкі тут, у Эквадоры, адхілілі мяне, гэта сапраўды было дзіўным з імі, і мой бізнес ідзе добра. Па электроннай пошце / WhatsApp звяжыцеся, калі вы хочаце атрымаць крэдыт ад іх. Lfdsloans@outlook.comWhatsApp Кантакт: + 1-989-394-3740.

  ВідповістиВидалити